GMINNE OBCHODY 228 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2019 r. w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Skibniewie odbyły się gminne obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. dr Krzysztof Malinowski. Uczestniczyli w niej mieszkańcy parafii, radni, pracownicy gminy, a także delegacje ze szkół, sołectw i przedstawiciele jednostek OSP działających na terenie gmin Sokołów Podlaski i Kosów Lacki.

Dzieci i młodzież z Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie zaprezentowały montaż słowno – muzyczny „ Jest takie miejsce, taki kraj”. Najmłodsi z przejęciem recytowały „Katechizm polskiego dziecka”, śpiewały „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz brawurowo zatańczyły mazura. Starsi uczniowie deklamowali wiersze upamiętniające Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji. Z zachwytem mówili o urokach polskiej ziemi, z dumą podkreślali swoją miłość do Ojczyzny i nawoływali:

„Nie wstydźmy się kochać Polski,
Nie mówmy o niej tylko od święta.
Ginęli za wolność ludzie,
Musimy o tym zawsze pamiętać!”

Na zakończenie delegacja, na czele z Wójtem Gminy Sokołów Podlaski – panem Januszem Kurem, złożyła kwiaty pod pomnikiem wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II.

M. Jóźwiuk
S. Molska